Автор | Кирил Банков |
- Наличност: ДА
- Корица: твърда
- Тегло: 0.40кг
- Размери: 16.00см x 23.00см
- Страници: 262
- Година: 2024
- ISBN: 978-954-07-5999-9
This offer ends in:
Кирил Банков е професор във Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Участията му в международни и национални изследвания на обучението по математика започват преди повече от 30 години. В началото е национален координатор за България, а впоследствие – член на международния експертен съвет в TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study). Работил е като координатор по математика в международния център на изследването TEDS-M (Teacher Education and Development Study – Mathematics), както и като международен консултант на изследвания в други държави. Ръководил е десетки национални проекти в областта на оценяването в образованието.
В тази книга е систематизиран опитът на автора от участието му в международни и национални оценъчно-диагностични изследвания в образованието. Тя представя задълбочен преглед на международен и български опит в подготовката и провеждането на широкомащабни изследвания, както и на методите за обработка и анализ на резултатите от тях. Книгата е ценен литературен източник за изследователи и практици. Може да се използва и като учебник за курсове по оценяване в образованието в бакалавърски, магистърски или докторантски програми. В този смисъл книгата е предназначена за всички, които се интересуват от въпросите на тестовото оценяване в образованието.
Представената монография съдържа подробно описание на международните и националните изследвания върху постиженията на учениците в началното и средното образование. Обсъжда се и подготовката на учителите, преподаващи математика. Наред с моделите, използвани за оценъчно-диагностични измервания, са описани технологичните процеси, които се осъществяват при планирането и провеждането, изводите и препоръките, които се представят на основата на анализа на резултатите. Макар ударението да е поставено върху математическото образование, методологията има универсален характер. Това прави книгата интересна за широк кръг изследователи в областта на педагогическите науки, както и за ръководните кадри, определящи политиката в образованието.
Проф. Борислав Лазаров