Какво е словото на омразата - израз на мнение ии действие? Какви са основните му цели и последствията от него? Как действа на психологическо ниво и как от вътрешно убеждение се превръща в подражание и в действие? Присъства ли словото на омразата в българските медии и към кои малцинствени групи е насочено? Каква е ролята на елитите за легитимирането му в публичния дикурс и как е свързано то с крайнодесните политически партии? Трябва ли словото на омразата да бъде преследвано от закона или трябва да се ползва със защита като израз на мнение? Какви са законовите механизми за намаляването му и кой път е най-ефективен за България?
Трудът на Росица Стойкова "Словото на омразата: теория и практика" дава отговор на голяма част от тези въпроси, като представя различни гледни точки и научни виждания.
Сборникът под съставителство на проф. Пламен Калчев съдържа статии, разглеждащи психологическите проблеми на развитието. Изданието е изцяло на английс..
Книгата разглежда редица теми, свързани с японският начин на живот и култура. Авторката си поставя за цел да открои естетическия потенциал на Дзен изк..
Монографията на гл. ас. д-р Анета Атанасова е забележително успешен, закономерен резултат от многолетните научни търсения и психологическата практика ..
Книгата разкрива кредото на автора: не културният плурализъм е заплаха за единството на човечеството, а стремежът към етноцентризъм, превъзходство и г..
Дончо Градев – професор по социална психология в СУ „Св. Климент Охридски“, доктор на социологическите науки. Автор на редица книги, студии и статии в..